Ebart Lab
Drugi o nama
Srbija je zemlja košarke:Basketaši odbranili tron!
22. Jun 2017. godine
Reprezentacija Srbije u basketu 3x3 odbranila je titulu na Svetskom prvenstvu u Nantu pošto je u finalu savladala selekciju Holandije 21:18.
Srbija je tako odbranila titulu osvojenu prošle godine u Kini i po treći put postala prvak sveta.

Holanđani su bolje započeli meč i poveli sa 5:2, ali je naš tim lako došao do preokreta.

Iako su srpski basketaši održavali prednost, Holanđani su uspeli da se približe pri rezultatu 19:18, ali su sjajni Majstorović i Bulut stavili tačku na meč.

Srpski basketaši Dušan Domović-Bulut, Dejan Majstorović, Marko Ždero i Marko Savić drugu godinu u nizu potvrdili su da su najbolji na pleneti, nakon što su prošle slavili u kineskom Gvanžuu.

Oni su ukupno stigli do treće titule od četiri dosadašnja Svetska prvenstva, pošto su i 2012. godine bili prvaci u Atini.

Na putu ka zlatnoj medalji srpski tim je, pre Holandije, savladao Egipat, Rusiju, Andoru, Portoriko, SAD i Francusku.