Ebart Lab
Drugi o nama
Maestro Tadić srušio Austriju, Srbija lider!
10. Oktobar 2016. godine
Fudbaleri Srbije savladali su Austriju 3:2 (2:1) i preuzeli prvo mesto u Grupi D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo posle tri kola.
Dušan Tadić odigrao je maestralno na polupraznom "Rajku Mitiću" te sa dve asistencije i golom bio najzaslužniji za drugu pobedu "Orlova" u nizu.

Vezista Sautemptona je u prvom poluvremenu dva puta namestio gol Aleksandru Mitroviću, gosti su se vraćali posle grešaka naše odbrane, ali 15 minuta pre kraja Tadić sam trese mrežu i oduševljava navijače.

Za potpuni spektakl nedostajalo je samo nešto više navijača na stadionu, sjajnu pobedu "Orlova" je uživo posmatralo tek 15.000 ljudi.

Srbija posle tri kola deli prvo mesto sa Irskom sa po sedam bodova, ali ima najbolju gol razliku 8:4. Treći je Vels sa pet, kojem "Orlovi" gostuju 12. novembra u Kardifu.

Srbija je odigrala taktički izvanredno, svesno je prepuštala igračima Austrije kontrolu nad loptom, te brzim napadima uglavnom po desnoj strani lako stizala do gol šansi.

Poveli su "Orlovi" već u šestom minutu kada su Ivanović i Kostić ekspresno izneli loptu do Tadića, koji ostavlja Mitrovića samog ispred gola gostiju, a on postiže prvi takmičarski gol posle tri godine.

Međutim, nije prošlo ni deset minuta, a gosti su izjednačili. Pritisak Austrijanaca doneo im je rezultat, slabo je reagovao Mitrović posle šuta Klajna, lopta se odbija do Sabicera koji lako vara Stojkovića.

Ipak, već u 23. minutu Srbija je opet vodila. Opet su naši igrači probili po desnoj strani, opet je Tadić poslao fantastičan pas u kazneni prostor, gde je Mitrović dobro skočio i drugi put savladao Ozdžana.

Kontrolisali su "Orlovi" ritam meča u nastavku, vrebali novu šansu iz kontri, Mitrović i Kostić ne koriste dve dovre situacije, Rukavin još jednu, dok s druge strane Sabicer i Arnautović ne uspevaju da opet izjednače, iako pogađaju i stativu.

Ipak, pola sata pre kraja opet je odbrana Srbije reagovala očajno, veliki kiks je napravio kapiten Ivanović, a Stojković ne uspeva da zaustavi trojicu Austrijanaca, pa Janko trese mrežu za 2:2.

Usledio je pritisak Srbije, Mitrović dobro šutira sa ivice kaznenog što brani Ozdžan, ali 15 minuta pre kraja naši fudbaleri ipak uspevaju da povedu treći put.

Ovaj put akcija je krenula sa leve strane, traljav šut Kolarova se pretvorio u dodavanje do Tadića, kojem se lopta odbija od stopalo ali vara jednog štopra Austrije, pa najbilji igrač Srbije ulazi u gol šansu koju ne propušta i donosi pobedu "Orlovima".