SLEDEĆA PREPREKA - KARUZO
31. Maj 2019. godine
Danas
Novak Đoković bez problema savladao Anrija Laksonena (6:1, 6:4, 6:3)

Novak Đoković je drugom kolu Rolan Garosa bez većih problema savladao Anrija Laksonena (Švajcarska) - 6:1, 6:4, 6:3. Bio je to njegov prvi duel protiv 104. igrača sveta, Finca koji poslednjih osam godina nastupa pod zastavom Švajcarske, a koji je u glavni žreb stigao kao „srećni gubitnik“ nakon što je Sem Kveri neposredno pred start turnira otkazao nastup. Od prvog do poslednjeg poena je srpski teniser kontrolisao dešavanja na terenu i rutinski obezbedio prolazak u naredno kolo. Na samom početku prvog seta prvi reket sveta stavio je do znanja rivalu da ne treba da gaji previše iluzija u ovom meču. Bez mnogo naprezanja Đoković je dobio prvih pet gemova da bi Laksonen tek na svom trećem servisu uspeo da osvoji prvi gem, ali je naš teniser već u narednom odservirao za vođstvo od 1:0.

U drugom setu Švajcarac je pružio jači otpor. U prva četiri gema nije viđen brejk, da bi u petom, najdužem gemu celog meča (skoro 10 minuta), Novak je oduzeo Laksonenu servis. Najbolji teniser sveta je iskoristio petu priliku za brejk i to uz malu pomoć rivala, koji je prilikom odlučujućeg poena napravio neiznuđenu grešku i poslao lopticu u aut. Međutim, već u sledećem gemu Švajcarac vraća brejk i to bez izgubljenog poena. Zbog čega je najbolji teniser sveta Đoković je „objasnio“ već u narednom gemu kada, Laksonenu koji je servirao, nije prepustio nijedan poen i tako stekao novu prednost koju je rutinski sačuvao do kraja seta. Već na startu trećeg seta Novak pravi brejk, ali se Laksonen ne predaje sve do desetog gema kada Đoković novim brejkom overava pobedu i plasman u treće kolo.

Đokovića u trećem kolu očekuje duel sa još jednim malo poznatim teniserom - Salvatoreom Karuzom. Italijan, koji je 147. teniser sveta, iznenadio je 26. nosioca Žila Simona u drugoj rundi pobedivši ga rezultatom 3:0, po setovima 6:1, 6:2, 6:4.

Antrfile:

Lajović rutinski u 1/16 finala

Dušan Lajović pobedio je Francuza Eliota Banšetrija sa 3-0 (6:3, 6:3, 6:4) za nešto više od jednog i po časa igre. Lajović je pobedom i plasmanom u treće kolo RG izjednačio uspeh iz 2014. godine. Trijumfom Lajovića Srbija će u trećem kolu Rolan Garosa imati čak četiri tenisera. Lajović je protivniku oduzeo servis pet puta, dok je Francuz je njega „brejknuo“ samo jednom, kada je u trećem setu izjednačio na 3:3. Duciju već u sledećem kolu predstoji znatno teži meč, najverovatnije u subotu, sastaje se sa Nemcem Aleksandrom Zverevom (peti nosilac), koji je opravdao ulogu favorita savladavši Šveđanina Markusa Imera u tri seta. Đere (31) će u trećem kolu igrati sa Keijem Nišikorijem (7), a Krajinović sa Stefanosom Cicipasom (6).
Autor: Ž. V.