PROBLEMI SAMO NA SVOJ SERVIS
17. April 2019. godine
Danas
Novak Đoković nadigrao Filipa Kolšrajbera u drugom kolu Mastersa u Monte Karlu

Novak Đoković je posle više od dva i po sata uspeo da nadigra Filipa Kolšrajbera i plasira se u treće kolo Mastersa u Monte Karlu - 2:1 (6:3, 4:6, 6:4). Očigledno je da šljaka kao podloga nije prijala ni jednom teniseru, pošto su obojica lako gubili poene na svoj servis, pa se ispostavilo da je u prednosti onaj ko čeka loptu protivnika. Najbolji teniser sveta imao je neshvatljivi pad u drugom setu, a potom se i u trećem ozbiljno (na)mučio kako bi „slomio“ Kolšrajbera.

Đoković je u prvi set ušao pomalo nesigurno, kao da se zagrevao prvih 15 minuta. Pri vođstvu 2:1 lako je dozvolio Nemcu da izjednači na 2:2 i napravi brejk. Međutim, već u sledećem gemu srpski teniser je uzvratio i na servis Kolšrajbera uspeo da povede sa 3:2. Ključni momenat prvog seta odigrao se kada je Đoković napravio brejk za vođstvo 5:3. Potom je samo rutinski odradio poslednji gem i rešio set u svoju korist sa 6:3.

Novak je u drugi set ušao bez one snage koju je pokazao u prvom i brzo je dozvolio Nemcu da napravi brejk (1:3). Pri rezultatu 2:4 čak se naljutio na sebe, pa je ceh platio reket. Novi reket uspeo je da mu da novu nadu u ovom setu pošto je odmah napravio brejk (3:4). Međutim, kada je servirao za 4:4, imao je prednost 40:0, koju je glatko uspeo da ispusti i dozvoli Kolšrajberu da poveća prednost na 3:5. Uspeo je do kraja Nole ponovo da napravi brejk (4:5), ali je onda na svoj servis poklonio Nemcu set (4:6).

Ključan momenat trećeg seta dogodio se na samom startu. Đoković je odmah napravio brejk (1:0), a potom je uz dosta mučenja uspeo da na svoj servis osvoji naredni gem (2:0). Do kraja se ispostavilo da je to bila prednost koju je samo rutinski trebao da sačuva (6:4), mada je u ovom setu viđeno dosta obrta i dramatičnih situacija. Nole je pri vođstvu od 5:3 ispustio meč loptu na Kolšrajberov servis, a potom je na svoj servis iskoristio tek petu. Đoković sutra ima slobodan dan, što će mu sigurno prijati posle ovakvog izuzetno iscrpljujućeg meča, a potom će prekosutra igrati protiv pobednika duela Dijego Sebastijan Švarcman (Argentina) - Tajlor Hari Fric (SAD).